Oferta Artystyczna

Sen Charliego

Czekając na wstęp do Muzeum Historii i Kultury Europy Charlie zasypia.We śnie przenosi się w przeszłość. Napotkana tam trupa teatralna zgodnie z zasadami szekspirowskiego The Globe Theater: „Cnocie własne jej rysy, złości żywy jej obraz a światu i duchowi czasów postać ich i piętno” – opowiada o swojej teraźniejszości. Czy nietolerancja, nienawiść, wojny religijne, obłuda… (czytaj dalej)

Charlie za Czecha – Historia Wrocławia, Dolnego Śląska, Europy – „na wesoło”

Czekając na wstęp do Muzeum Historii i Kultury Europy Charlie zasypia.We śnie przenosi się w przeszłość. Napotkana tam trupa teatralna zgodnie z zasadami szekspirowskiego The Globe Theater: „Cnocie własne jej rysy, złości żywy jej obraz a światu i duchowi czasów postać ich i piętno” – opowiada o swojej teraźniejszości. Czy nietolerancja, nienawiść, wojny religijne, obłuda… (czytaj dalej)

więcej »

Spektakl „Drzewo, które umiało dawać”

                  Spektakl „Drzewo, które umiało dawać” na motywach opowiadania Shell’a Silverstein’a o tym samym tytule, ukazuje w sposób metaforyczny – poetycki relację Drzewa (kogoś kto posiada kapitał i doświadczenie) i Dziecka… (osoby bezradnej zagubionej, której wiedza i doświadczenie są niezbędne, potrzebne przez całe życie). Przedstawienie porusza całą… (czytaj dalej)

PIOSENKA AUTORSKA, AKTORSKA I KABARETOWA

Duet Justyny Piotrowskiej i Andrzeja Rayskiego Duet Justyny Piotrowskiej i Andrzeja Rayskiego tworzy dwoje muzyków o odrębnych osobowościach muzycznych, lecz razem potrafiących stworzyć wyjątkowy klimat literacko-muzyczny. Piosenki, które wykonują, są swojego rodzaju lustrem współczesnego człowieka, a ich osobliwy nastrój skłania do głębokiej refleksji. Repertuar duetu to wyłącznie teksty i muzyka własnych kompozycji, w których można… (czytaj dalej)

KOMEDIOWE HAPPENINGI – KLAMRA IMPREZY

KOMEDIOWE HAPPENINGI – KLAMRA IMPREZY Do repertuaru należą również komediowe happeningi czyli działania intrygujących postaci w tłumie, które w czarujący, bezpretensjonalny sposób wkomponowują się w propozycje organizatorów, związując je w jednorodną całość, nadając imprezie „charakter”. Widz zachęcony, rozbawiony nie zauważa, kiedy zostaje wciągnięty do zabawy – w imprezę, stając się komediowych postaci partnerem. Możliwy udział… (czytaj dalej)

BUDOWANIE MIASTA MARZEŃ

BUDOWANIE MIASTA MARZEŃ Budowanie miasta marzeń: jego ratusza, kamieniczek… (lub innych najbardziej potrzebnych kamieniczek charakterystycznych dla miejscowości, osiedli w których odbywa się projekt), praca u podstaw, na rzecz miasta prawa i jego małych ojczyzn – lokalnych społeczności. Cykl imprez teatralnych (czerpiący m.in. Z tradycji „wrocławskiej pomarańczowej alternatywy): akcji, zabaw, happeningów, przedstawień odbywający się w wybranych… (czytaj dalej)

Przedstawienia Edukacyjno-Artystyczne Teatru Na Bruku

Przedstawienia Edukacyjno-Artystyczne Teatru Na Bruku Zwięzły opis koncepcji projektu, oferty: Każde ze spotkań składa się z prezentacji Teatru Na Bruku – przedstawienie „Bongo i Kongo”, „Charlie Pomywaczem” i „Fotograf” oraz z mini warsztatu (ABC Aktora). Ma ona na celu poszerzenie wiedzy o możliwościach jakie rozwija przed młodzieżą teatr i związane z nim dyscypliny m.in. muzyka… (czytaj dalej)

Spotkania z Teatrem Na Bruku

Spotkania z Teatrem Na Bruku Spotkania składają się z prezentacji Teatru Na Bruku przedstawień. Spektakle są bardzo atrakcyjne, inne, niekonwencjonalne – wesołe – w stylu niemego kina. Odrywają od codziennych kłopotów, szarzyzny, osamotnienia, negatywnego wpływu środowisk, w których przebywają dzieci na co dzień. Propagują pozytywne postawy moralne i działają edukacyjnie, wychowawczo, kulturotwórczo, rozrywkowo, relaksująco. W… (czytaj dalej)

ZDERZENIA

ZDERZENIA Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym cyklu Warsztatów Teatru Na Bruku „Zderzenia” „Zderzenia” to bezpłatne warsztaty teatralne przeznaczone dla uczniów starszych klas gimnazjów, szkół średnich oraz studentów. Będą się one odbywać w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 we Wrocławiu przy ul. Poniatowskiego 9 we wtorki od godziny 16.30 (pierwsze zajęcia – 4.02.2014) Serdecznie… (czytaj dalej)

Zderzenia międzypokoleniowe

ZDERZENIA MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY TEATRU NA BRUKU – ZDERZENIA – arteterapia przez teatr, w centrum miasta „Zderzenia” to bezpłatne warsztaty teatralne przeznaczone dla uczniów starszych klas gimnazjów, szkół średnich, studentów, dorosłych. Serdecznie zapraszamy! WSTĘP WOLNY   Te warsztaty to czas i szansa dla każdej Wrocławskiej Rodziny – dzieci, młodzieży, rodziców, dziadków, aby spotkali się na „neutralnym”… (czytaj dalej)

WYBORCZA PARADA

MAKUMBAS NA RADNEGO czyli FESTYN WYBORCZY TEATRU NA BRUKU Centralnym miejscem akcji jest sztab wyborczy Naszej Partii Na Bruku, z biurem zbierającym podpisy popierające kandydaturę egzotycznego Makumbasa na senatora i werbującym nowych członków Partii. Sztabem zawiadują wynajęty Fachowiec od Public Relations – Wodzirej Bohdos oraz Główny Ideolog Partii Szalenie Ambitny Płomienny Agitator Bogdos. Czas oczekiwania… (czytaj dalej)

WESELNA PARADA

WESELNA PARADA TEATRU NA BRUKU czyli Ślub Jasia i Małgosi (w trakcie przygotowania) Trwają przygotowania do uroczystego ślubu. Kieruje nimi Starosta – Batiar Lwowski- Wodzirej imprezy. Czas oczekiwania na nowożeńców wypełnia m. in. uczenie pieśni weselnej / happening muzyczny/, przygotowywanie orszaku weselnego / happening plastyczny – przystrajanie uczestników orszaku/. Ewentualność wykorzystania orkiestry dętej / strażackiej,… (czytaj dalej)

WESOŁA WIELKANOCNA PARADA TEATRU NA BRUKU

Przestawienie związane tematycznie ze Świętami Wielkanocnymi Scenariusz imprezy: Wodzirej pojawia się na Wielkanocnym Wehikule (napędzanym siłą skrzatów), wraz z korowodem kilku postaci poruszających się po bruku ulicznym, przed i na terenie obiektu. Wychodzą z nich pojedyncze postacie odgrywające happeningi. Postacie: Goryl, Klauni, Charlie Chaplin, Specjalna Jednostka Wielkanocnej Policji, Kloszard Klaun Bongo, Fotograf Retro Boghdo, Człowiek… (czytaj dalej)

KARNAWAŁOWA PARADA

Przedstawienie plenerowe związane tematycznie z Karnawałem Scenariusz imprezy: Wizyta Króla Karnawału Mięsopusta. Przed jego przybyciem Wodzirej Bongos przygotowuje publiczność. Mięsopust Król Życia-Użycia i Karnawału w rytmie samby pojawia się na Samba-Mobile powożonej przez zmysłowe, egzotyczne tancerki, w otoczeniu tętniącego zabawą orszaku (szczudlarze, bębniarze, muzykanci, zwierzęta). Wyodrębniają się z niego poszczególne postacie, charaktery robiące happeningi wśród… (czytaj dalej)

STÓŁ WIGILIJNY

Parada STÓŁ WIGILIJNY  to przygotowania na oczach widzów do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia: przygotowywanie tradycyjnego polskiego stołu wigilijnego z zaproszeniem do udziału publiczności, wspomnienia wigilijne, budowanie niepowtarzalnej atmosfery Świąt, potrawy, stare przepisy („Książka Kucharska” Monatowej z XIX w.). Przygotowywanie kilku wybranych potraw wigilijnych do degustacji (np. lepienie pierogów, gotowanie barszczu ew. bigosu, a na… (czytaj dalej)

Historia Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski na wesoło

Wielokulturowa HISTORIA POLSKI… na wesoło to cykl interaktywnych spektakli ukazujących ważne i ciekawe zdarzenia historyczne od zarania dziejów do współczesności, przygotowanych w konwencji niemego kina, opatrzonych dowcipnym komentarzem. Idea spektakularnego cyklu interaktywnych widowisk zrodziła się z potrzeby stworzenia teatralnej prezentacji historii Polski od jej początku po dziś dzień. Ponieważ zakres tematu obejmuje okres Milenium „z okładem”,… (czytaj dalej)

JERZY NIEUCZESANY JAK NALEŻY

„Jerzy nieuczesany jak należy” to spektakl lalkowo-żywoplanowy. Jest to interaktywna inscenizacja wiersza J.Brzechwy pt. „Grzebień i szczotka”. Ideą przedstawienia jest zbudowanie sztuki z łatwo dostępnych dla każdego akcesoriów łazienkowych – „coś z niczego”. Spektakl przedstawia w dowcipny sposób problem zbuntowanych dzieci z rodzin zastępczych i proponuje scenicznie drogę wyjścia. Na oczach widzów, aktorzy budują scenę… (czytaj dalej)

Misterium Adam i Ewa

Przedstawienie – dramat staropolski, oparte na przypowieści biblijnej. Pramatka Ewa, za namową węża-szatana, nakłania Praojca Adama do skosztowania wspólnie z nią zakazanego owocu z drzewa wiadomości dobrego i złego, za co Bóg skazuje Ewę na poród w boleściach, a Adama na zdobywanie chleba w pocie czoła, a oboje na wygnanie z raju. Spektakl sprzyja rachunkowi… (czytaj dalej)

Błogosławiony Czesław – Patronem Miasta

To forma moralitetu, opowiadająca o miłości, współczuciu, pasji, poświęceniu i gorącej wierze. Spektakularne widowisko zrodzone z inspiracji historią błogosławionego Czesława, który jest uznany za oficjalnego patrona Wrocławia. Atrakcyjna i barwna fabuła podejmuje próbę odtworzenia najważniejszych faktów z życia tego niezwykłego człowieka. Przedstawienie ma też na celu przybliżenie mieszkańcom Wrocławia oraz turystom odwiedzającym nasze miasto jednej… (czytaj dalej)

Lucky Man

Lucky Man Wielki Konkurs: “I ty możesz mieć wszystko co najlepsze – wystarczy wziąć udział w grze !” Wielka Wygrana to spełnienie marzeń: luksusowe rezydencje, limuzyny, piękne, gorące kobiety z egzotycznych wysp gotowe na wszystko … Zwycięzca Wielkiego Konkursu – tytułowy szczęściarz – będzie mógł rzucić się w wir szalonej niepohamowanej konsumpcji, bez umiaru zachłysnąć… (czytaj dalej)