Aktualności

Spacer z WROCŁAWSKIMI KRASNALAMI – fotorelacja

Dzień Dziecka Spacer z wrocławskimi krasnalami I mimo zmiennej aury znów się udało … Grupa krasnali wyruszyła na podbój naszego miasta spod Ośrodka Kultury CAL ze „Sceną Teatru Na Bruku” na Ołtaszynie. Z najważniejszymi odbiorcami „Spaceru…” Dziećmi i ich opiekunami spotkaliśmy się w samo południe pod Teatrem Lalek przy fontannie. Spotkanie otworzył dźwięk teatralnej syreny… (czytaj dalej)

FINAŁ Konkursu Piosenki Rozrywkowej

FINAŁ Konkursu Piosenki Rozrywkowej Zawsze jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy lokalne, a dziś z wyjątkową radością gościliśmy w naszym Ośrodku finał III Edycji Konkursu Piosenki Rozrywkowej! * Wydarzenie zostało zarejestrowane w formie audio-video i będzie dostępne dla Państwa w połowie czerwca! 🙂 * Organizatorem wydarzenia jest Pan Krzysztof Chlewicki – nauczyciel muzyki zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer… (czytaj dalej)

Marzenia same się nie spełnią… :)

ZAJĘCIA PLASTYCZNE Plastyka dla dzieci 7-9 latWtorki, godz. 16.00-17.00 Rysowanie, malowanie, wycinanie, klejenie, rzeźbienie, origami i masa innych plastycznych fajerwerków! To coś, co tygrysy lubią najbardziej! Kurs rysunku dla dzieci 10-15 lat Wtorki, godz. 17.30-18.30 Podstawy rysunku artystycznego: cieniowanie, odmierzanie proporcji, portret, zwierzęta, perspektywa, anatomia ciała, manga… Wszystko to co pozwoli jeszcze lepiej rysować. Kurs… (czytaj dalej)

Piszą o nas! Środowa AKCJA MASECZKOWA w Gazecie Wrocławskiej!

Nasza akcja maseczkowa została zauważona i opisana w Gazecie Wrocławskiej! Bardzo nam miło! Bardzo dziękujemy!  🙂 Jednocześnie, jak zwykle w środę, serdecznie zapraszamy po odbiór darmowych maseczek!  I dla Babci i dla Wnuka,będzie dzisiaj gratis sztuka.Kwiatki, serca, moro, liski,każdy znajdzie wzór mu bliski! Do zobaczenia o 15, na ul. Pszelarskiej 7! 🙂

Od 4 maja wracamy do zajęć stacjonarnych! Harmonogram zajęć.

Kochani, od 4 maja wracamy do zajęć stacjonarnych! Poniżej publikujemy aktualny harmonogram zajęć. Jednocześnie informujemy o zajęciach, które wyjątkowo NIE ODBĘDĄ SIĘ: – WTOREK (04.05): Akrobatyka 16:45– ŚRODA (05.05):Akrobatyka 17:45Zdrowy kręgosłup 18:45– WTOREK (11.05): Akrobatyka 16:45– ŚRODA (12.05): Akrobatyka 17:45 Serdecznie zapraszamy na naszą stronę FB:#Ośrodek Kultury-CAL na Ołtaszynie W razie pytań zapraszamy do kontaktu:… (czytaj dalej)

HARMONOGRAM ZAJĘĆ ONLINE

WSZYSTKIE NASZE PROPOZYCJE ONLINE ZNAJDZIECIE NA STRONIE FACEBOOK  #Ośrodek Kultury na Ołtaszynie HARMONOGRAM ZAJĘĆ ONLINE PONIEDZIAŁEK Teatr ze Społecznością, godz. 17 WTOREK Teatr Dzieci (7-10 lat), godz. 14 Zajęcia Plastyczne, godz. 16 ŚRODA Akrobatyka, godz. 14Zdrowy kręgosłup, godz. 19 CZWARTEK Sensoryka dla dzieci, godz. 12:30 Teatr Młodzieżowy, godz. 16:30 PIĄTEK Teatr Dzieci (11-14 lat), godz…. (czytaj dalej)

LOCKDOWN c.d…….

W związku z przedłużeniem LOCKDOWNU, zajęcia stacjonarne w Ośrodku Kultury na Ołtaszynie pozostają zawieszone do 25.04. … jednocześnie, serdecznie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku! A tam… ZAJĘCIA ONLINE AUDIOBOOKI SPEKTAKLE TEATRU TV FILMY DOKUMENTALNE dla dzieci i dorosłych

Życzenia Wielkanocne

Nie umiem być srebrnym aniołem –ni gorejącym krzakiem –tyle zmartwychwstań już przeszło –a serce mam byle jakie.Tyle procesji z dzwonami –tyle już Alleluja –a moja świętość dziurawana ćwiartce włoska się buja… I wiem, gdy łzę swoją trzymamjak złoty kamyk z procy –zrozumie mnie mały Baranekz najcichszej Wielkiej Nocy.Pyszczek położy na ręku –sumienia wywróci podszewkę –serca… (czytaj dalej)

PRZEDPREMIERY! „Zbrodnia i kara – Raskolnikow”

POKAZY PRZEDPREMIEROWE „Zbrodnia i kara – Raskolnikow” Jaki jest sens życia?Czy Bóg istnieje?Czy cel uświęca środki?Czy w imię idei wolno zabić? W dniach 19,20.02.2021 r. oraz 26,27.02.2021 r. odbyły się przedpremierowe spektakle „Zbrodnia i kara – Raskolnikow” na podstawie powieści F. Dostojewskiego w reżyserii Marka Oliwy. „(…) Osią spektaklu „Zbrodnia i kara-RASKOLNIKOW” jest pojedynek sędziego… (czytaj dalej)

SPACER! „Sekrety Ołtaszyna – galopem przez Partynice”

PROPOZYCJA SPACERU  „Sekrety Ołtaszyna – galopem przez Partynice” Szanowni Państwo, zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji pandemicznej panującej w naszym kraju. Wiemy, że wszystkim nam jest ciężko i ciąży nam izolacja. Postanowiliśmy jednak dać Wam i sobie kilka chwil na aktywne spotkanie, wycieszenie, odreagowanie. Program naszej wycieczki odbędzie się z zachowaniem wszystkich niezbędnych elementów bezpieczeństwa;… (czytaj dalej)

Koncert pt. „Prezencik – na ten czas”

K O N C E R T „Prezencik – na ten czas” W dniu 19.03.2021 r., „rzutem na taśmę” przed lockdownem odbył się przepiękny koncert w wykonaniu „mini Akademii Muzyki – Patrycja Ciupa”. Młodzi i bardzo zdolni Artyści zaprezentowali gamę różnorakich talentów. Koncert i spektakl przygotowały:Patrycja Ciupa (mini Akademia Muzyki) Małgorzata CiupaJoanna Wolant Serdecznie gratulujemy… (czytaj dalej)

LOCKDOWN. Zawieszenie działalności Ośrodka.

Zawieszenie stacjonarnej działalności Ośrodka Kultury na Ołtaszynie od 20.03.2021 r. do 09.04.2021 r. W związku z sytuacją epidemiologiczną, do głębi zasmuceni, zmuszeni jesteśmy zawiesić stacjonarną działalność Ośrodka Kultury i CAL na Ołtaszynie ze „Sceną Teatru Na Bruku” od 20.03.2021 r. do 09.04.2021 r. W tym trudnym czasie nie chcemy pozostawiać Państwa samych! Przygotowujemy ofertę działań… (czytaj dalej)

PREMIERA! „Karuzela z Madonnami – Jej portret”

P R E M I E R A „Karuzela z Madonnami – JEJ PORTRET” spektakl z piosenkami Ewy Demarczyk W dniu 13.03.2021 o godz. 18:00 i 20:00, na Scenie „Teatru na Bruku” miała miejsce premiera spektaklu z piosenkami Ewy Demarczyk „KARUZELA Z MADONNAMI – Jej portret” w wykonaniu Niezależnej Manufaktury Tanecznej, w reżyserii Ewy Staroń…. (czytaj dalej)