Najlepsze spektakle

Sen Charliego

Czekając na wstęp do Muzeum Historii i Kultury Europy Charlie zasypia.We śnie przenosi się w przeszłość. Napotkana tam trupa teatralna zgodnie z zasadami szekspirowskiego The Globe Theater: „Cnocie własne jej rysy, złości żywy jej obraz a światu i duchowi czasów postać ich i piętno” – opowiada o swojej teraźniejszości. Czy nietolerancja, nienawiść, wojny religijne, obłuda… (czytaj dalej)

Spektakl „Drzewo, które umiało dawać”

                  Spektakl „Drzewo, które umiało dawać” na motywach opowiadania Shell’a Silverstein’a o tym samym tytule, ukazuje w sposób metaforyczny – poetycki relację Drzewa (kogoś kto posiada kapitał i doświadczenie) i Dziecka… (osoby bezradnej zagubionej, której wiedza i doświadczenie są niezbędne, potrzebne przez całe życie). Przedstawienie porusza całą… (czytaj dalej)

Bongo i Kongo

Kloszard (Klaun) Bongo kontestuje standardowy styl życia, jego wartości („wyścig szczurów”). Bongo organizuje się tak, aby nie być od kogokolwiek zależnym. Wypowiada walkę niszczącym naturę przejawom dzisiejszej cywilizacji – z pasją sprząta dom – ulicę i „eksterminuje” wszelkie śmieci pokonsumpcyjne: plastikowe i metalowe (np. kubki, puszki po napojach). Działa z pomocą podręcznego, osobistego warsztatu: Sprzątającego… (czytaj dalej)

FOTOGRAF

Przedstawienie w konwencji niemego kina. Akcja dzieje się w atelier fotograficznym w stylu retro. Pracujący w nim fotograf czyta w myślach widzów – klientów, by spełnić ich wszystkie życzenia, kimkolwiek są (kobietą, mężczyzną, dzieckiem). Wszystko się może zdarzyć – pojawiają się słynne postaci filmowe i baśniowe, atrakcyjne pejzaże. Dramaturgia spektaklu zakłada udział widza w przedstawieniu,… (czytaj dalej)

Charlie Pomywaczem

Prezentowane przez Teatr Na Bruku zdarzenie teatralne inspirowane jest twórczością Ch. Chaplina z czasów niemego kina. Stworzona przez genialnego artystę postać trampa – wiecznego tułacza, jest dziś jednym z najpiękniejszych mitów sztuki nie tylko filmowej. Ten mały człowieczek uparcie walczący z przeciwnościami losu, broniący swojej godności, jest dziś dla nas kimś w rodzaju everymana. Widowiskowość,… (czytaj dalej)