Najlepsze spektakle

Sen Charliego

Charlie Dyby 1

Czekając na wstęp do Muzeum Historii i Kultury Europy Charlie zasypia.We śnie przenosi się w przeszłość. Napotkana tam trupa teatralna zgodnie z zasadami szekspirowskiego The Globe Theater: „Cnocie własne jej rysy, złości żywy jej obraz a światu i duchowi czasów postać ich i piętno” – opowiada o swojej teraźniejszości. Czy nietolerancja, nienawiść, wojny religijne, obłuda… (czytaj dalej)

Spektakl „Drzewo, które umiało dawać”

Strzelający z Łuku  Zbliżenie Małe

                  Spektakl „Drzewo, które umiało dawać” na motywach opowiadania Shell’a Silverstein’a o tym samym tytule, ukazuje w sposób metaforyczny – poetycki relację Drzewa (kogoś kto posiada kapitał i doświadczenie) i Dziecka… (osoby bezradnej zagubionej, której wiedza i doświadczenie są niezbędne, potrzebne przez całe życie). Przedstawienie porusza całą… (czytaj dalej)

Bongo i Kongo

bik przyjaciele sepia

Kloszard (Klaun) Bongo kontestuje standardowy styl życia, jego wartości („wyścig szczurów”). Bongo organizuje się tak, aby nie być od kogokolwiek zależnym. Wypowiada walkę niszczącym naturę przejawom dzisiejszej cywilizacji – z pasją sprząta dom – ulicę i „eksterminuje” wszelkie śmieci pokonsumpcyjne: plastikowe i metalowe (np. kubki, puszki po napojach). Działa z pomocą podręcznego, osobistego warsztatu: Sprzątającego… (czytaj dalej)

FOTOGRAF

F. z A. sepia

Przedstawienie w konwencji niemego kina. Akcja dzieje się w atelier fotograficznym w stylu retro. Pracujący w nim fotograf czyta w myślach widzów – klientów, by spełnić ich wszystkie życzenia, kimkolwiek są (kobietą, mężczyzną, dzieckiem). Wszystko się może zdarzyć – pojawiają się słynne postaci filmowe i baśniowe, atrakcyjne pejzaże. Dramaturgia spektaklu zakłada udział widza w przedstawieniu,… (czytaj dalej)

Charlie Pomywaczem

CH.P.-LOGOll

Prezentowane przez Teatr Na Bruku zdarzenie teatralne inspirowane jest twórczością Ch. Chaplina z czasów niemego kina. Stworzona przez genialnego artystę postać trampa – wiecznego tułacza, jest dziś jednym z najpiękniejszych mitów sztuki nie tylko filmowej. Ten mały człowieczek uparcie walczący z przeciwnościami losu, broniący swojej godności, jest dziś dla nas kimś w rodzaju everymana. Widowiskowość,… (czytaj dalej)