Kolęda na Ołtaszynie

20121220224

„Kolęda na Ołtaszynie” -    czyli: „nie samym chlebem człowiek żyje…”   Przyjdź i zrób selfie z Mikołajem, Turoniem, Bocianem lub Kozą. Pomóż stworzyć i udekorować ołtaszyńską choinkę aby powitać Świętego Mikołaja i otrzymać prezent. 16.12.2017r (sobota) godz. 14.00 – skwer naprzeciwko kościoła, przy Biedronce ( skrzyżowanie Pszczelarskiej, Parafialnej i Strachowskiego). W programie: – Korowód kolędników przechodzi… (czytaj dalej)

Teatr ze Społecznością – Głuszyca 2017

IMG_2136

23.11.2017r rozpoczęliśmy realizację projektu „Teatr ze Społecznością – Głuszyca 2017″, który  promuje skuteczne rozwiązania na rzecz motywowania mieszkańców do podejmowania różnych aktywności, a co za tym idzie poprawy jakości życia i zachowania zdrowia – szczególnie osób starszych.   Warsztaty, prowadzone metodą Boal’a, są „teatrem zmiany”, pozwalają uczestnikom znaleźć własne sposoby na zaspokojenia ich potrzeb, poprawy… (czytaj dalej)

Kolęda na Ołtaszynie – Bezpłatne Warsztaty

Warsztaty Ołtaszyn 20.11.2017

20 listopada 2017 (poniedziałek) o godz. 15.00 na Ołtaszynie rusza nowy cykl bezpłatnych warsztatów teatralnych od kilku lat prowadzonych przez Teatr Na Bruku. Warsztaty będą realizowane w ramach projektu „Kolęda na Ołtaszynie”. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe – bez ograniczeń wiekowych. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki: dla dzieci w godz. 15.00… (czytaj dalej)

Teatr Bez Barier – Kontynuacja

Charlie i Niepelnosprawne Dzieci

Z prawdziwą przyjemnością informujemy że po raz kolejny pojedziemy do szkół i ośrodków specjalnych w naszym województwie, gdzie zagramy spektakle i przeprowadzimy warsztaty dla niepełnosprawnych dzieci. Realizacja takich projektów jest dla nas ogromną radością, czujemy że nasza praca ma sens. Trudno też o równie wdzięczną publiczność. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych miejscach i terminach… (czytaj dalej)

Bezpłatne Warsztaty Teatralne w I LO

w

Warsztaty Teatralne „ZDERZENIA” (Teatr Zaangażowany) Zapraszamy na warsztaty teatralne „Teatru Na Bruku” na których, kreujemy bezpieczną przestrzeń i tworzymy „mikroświat” w którym chcielibyśmy żyć. Stworzymy przestrzenie wolności gdzie będziemy mogli pobudzić wyobraźnię wyrazić swoje emocje, siebie. Podczas warsztatów wspólnie z uczestnikami tworzymy przedstawienie, współdecydujemy o czym ma być, co jest dla nas ważne co chcemy… (czytaj dalej)

Mały Projekt – Wielka Sprawa

Plansza WBO 2017

WBO 2017    PROJEKT   484 (kategoria: regionalny, mały do 250 000.) Już w XIX wieku teren przylegający do byłej siedziby Domu Kultury na Ołtaszynie był pięknie urządzonym miejscem spotkań mieszkańców, wyposażonym m.in. w kręgielnię. Obecnie jest to zaniedbany teren z pozostałościami dawnej zieleni. W związku z powstającym, w miejscu dawnego Domu Ludowego, Autorskim Domem Kultury z siedzibą Teatru na Bruku… (czytaj dalej)

Charlie Pomywaczem na XXI OFFK w Lubomierzu

Ch wita na lokomot sepia

Zapraszamy serdecznie już jutro do Lubomierza na XXI Festiwal Filmów Komediowych gdzie o godz. 17.00 będziemy mieli przyjemność zagrać dla Was spektakl „Charlie Pomywaczem”. Prezentowane przez Teatr Na Bruku zdarzenie teatralne inspirowane jest twórczością Ch. Chaplina z czasów niemego kina. Stworzona przez genialnego artystę postać trampa – wiecznego tułacza, jest dziś jednym z najpiękniejszych mitów… (czytaj dalej)

Warsztaty Teatralne w Głuszycy

IMG_9696

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w bezpłatnych (dofinansowanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego) warsztatach teatralnych. Warsztaty będą odbywały się na terenie Głuszycy, głównie w Centrum Kultury i MBP (ul. Grunwaldzka 26) ale również dzięki gościnności uczestniczek projektu w Klubie Relaks (ul. Pionierów 2). Projekt „W pamięci – Teatr Wspomnień” jest kontynuacją naszych ubiegłorocznych działań zmierzających… (czytaj dalej)

Spektakl „Kongo i Bongo” na Ołtaszynie

Lunch B.ze Szcz.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy serdecznie na FESTYN RODZINNY OŁTASZYN 2017. Impreza odbędzie się 02.06.2017 w godz. 16:00-19:00 w ramach obchodów Święta Wrocławia. Boisko Szkoły Podstawowej nr 34 ul. Gałczyńskiego 8, Wrocław w programie: 16:00 – przywitanie uczestników – zapowiedź spektaklu, 16:15 – 17:30 – Gry i Zabawy, Konkursy indywidualne i zbiorowe 17:30-18:15 – Spektakl… (czytaj dalej)

II etap rewitalizacji terenu zielonego przylegającego do dawnej siedziby Domu Kultury na Ołtaszynie.

WBO 2017 głosuj na PROJEKT 484 projekt z kategorii: regionalne małe Głosowanie dopiero we wrześniu, więc jest czas żeby poagitować znajomych :). O terminie głosowania będziemy informować. Już w XIX wieku teren przylegający do byłej siedziby Domu Kultury na Ołtaszynie był pięknie urządzonym miejscem spotkań mieszkańców, wyposażonym m.in. w kręgielnię. Obecnie jest to zaniedbany teren z pozostałościami… (czytaj dalej)

Warsztaty Teatralne na Ołtaszynie

dsc_0180

Co -         Warsztaty Teatralne Gdzie -   Miejska Biblioteka Publicznej – Filia 17 przy Szkole Podstawowej nr 34 ul. Gałczyńskiego 8 Kiedy -  27.02.2017,  godz. 15 – 17 dzieci;  godz. 17 – 19 dorośli  (Poniedziałki) Dofinansowanie – Gmina Wrocław  W ramach projektu – w ramach projektu „Teatralne Konfrontacje”           27.02.2017 roku… (czytaj dalej)

„Teatralne Konfrontacje – Warsztaty Międzypokoleniowe”

IMG_3672 (Kopiowanie)

2 marca 2017 (czwartek) o godz. 16.30 w auli I LO na ul. Poniatowskiego 9 rusza nowy cykl bezpłatnych warsztatów teatralnych w ramach projektu „Teatralne Konfrontacje – Warsztaty Międzypokoleniowe”. Zachęcamy do udziału w zajęciach młodzież – od 15 roku życia oraz osoby dorosłe – bez ograniczeń wiekowych. Zajęcia odbywać się będą w  czwartki w godz…. (czytaj dalej)

Pokaz Pofinałowy Warsztatów Teatralnych na Ołtaszynie

dsc_0180

Pokaz Pofinałowy Warsztatów Teatralnych na Ołtaszynie 19.12.2016. Frekwencja dopisała na wczorajszym Pokazie Pofinałowym Warsztatów. Zaprezentowanych zostało 5 scen, stanowiących pierwszą cześć spektaklu o Ołtaszynie i jego mieszkańcach. „Aktorzy” byli rewelacyjni i dali z siebie wszystko, za co otrzymali wielokrotne gorące brawa. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w realizacji projektu  * Paniom Marcie Staszak i Kasi Czaplińskiej… (czytaj dalej)

Pokaz Finałowy Warsztatów Teatralnych oraz Spektakl Teatralny – Bystrzyca Górna

img_7978-kopiowanie

14 grudnia 2016 roku odbył się Pokaz Finałowy Warsztatów Teatralnych oraz Spektakl Teatralny „Teatru Na Bruku” w ramach projektów: „Kto Ty Jesteś… ?” oraz „Kto Ty Jesteś – Teatr Wspomnień”, dofinansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, które odbyły się w Bystrzycy Górnej.  

Impreza Finałowa w Bystrzycy Górnej

impreza-finalowa-bystrzyca14-12-2016

Zapraszamy na Imprezę Finalizującą projekty: „Kto Ty Jesteś…” oraz „Kto Ty Jesteś – Teatr Wspomnień”, realizowane w Bystrzycy Górnej w roku 2016, która odbędzie się: 14.12.2016r. o godzinie 17.00.Projekty były dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.  

Impreza Finałowa – Ołtaszyn /plus fotorelacja/

impreza-finalowa

Serdecznie Zapraszamy na Imprezę Finalizującą projekty: „Budowanie Osiedla Marzeń – Kontynuacja”, „Kto Ty Jesteś” oraz „Kto Ty Jesteś – Teatr Wspomnień”. Impreza rozpoczyna się o godzinie 11.30, w Szkole Podstawowej nr 34 na Ołtaszynie. Podczas Imprezy odbędzie się happening w Konwencji Niemego Kina oraz Pokaz Finałowy Warsztatów, podczas których, zostały przygotowane scenki z przedstawienia o… (czytaj dalej)

Teatr Bez Barier

Ch wita na lokomot sepia

3.10.2016 dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu pt:  „Teatr Bez Barier”. W jego ramach zrealizujemy 12 spektakli i warsztatów teatralnych skierowanych do osób niepełnosprawnych. Więcej o projekcie: Projekt „Teatr Bez Barier” jest skierowany do osób niepełnosprawnych i polega na wspieraniu ich aktywności społecznej poprzez czynny udział w wydarzeniach kulturalnych – wyjazdowych… (czytaj dalej)

Spektakl „Sen Charliego” w Centrum Historii Zajezdnia

mnich

16.10.2016r. o godz. 20.00 zapraszamy do Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska 184 ) na plenerowy spektakl „Sen Charliego”, przedstawienie będzie grane  w ramach Dolnośląskiej Platformy Teatru Europejskiej Stolicy Kultury. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na plenerowy spektakl wstęp wolny, w przypadku niepogody, pierwszeństwo mają właściciele karnetów a później według kolejności. O spektaklu:  Autorzy spektaklu mierzą się z… (czytaj dalej)

Ołtaszyn wczoraj, dziś i … jutro ? WBO 2016 – Projekt 612

plakat-wbo-2016

WBO 2016 głosuj na PROJEKT 612 projekt z kategorii: regionalne małe TUTAJ ZAGŁOSUJESZ Było Przed II Wojną Światową centrum Ołtaszyna tworzył duży zielony plac, stanowiący miejsce spotkań mieszkańców, gdzie znajdowała się między innymi kręgielnia. Po wojnie funkcjonował tu Dom Ludowy, w którym działały kółka artystyczne, w tym teatralne (wystawiono między innymi  „Zemstę” A.Fredry). Było to… (czytaj dalej)