STÓŁ WIGILIJNY

PATELMISTRZ BOCHENEK NA STANOWISKU PRACYParada STÓŁ WIGILIJNY  to przygotowania na oczach widzów do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia: przygotowywanie tradycyjnego polskiego stołu wigilijnego z zaproszeniem do udziału publiczności, wspomnienia wigilijne, budowanie niepowtarzalnej atmosfery Świąt, potrawy, stare przepisy („Książka Kucharska” Monatowej z XIX w.). Przygotowywanie kilku wybranych potraw wigilijnych do degustacji (np. lepienie pierogów, gotowanie barszczu ew. bigosu, a na deser kruche ciasteczka o przeróżnych kształtach itp.) odbywa się na specjalnym stanowisku (istotna feria zapachów unosząca się wokół) z piecem elektrycznym.  Działania plastyczne (wyrób ozdób choinkowych) i muzyczne (nauka kolęd, Chór Anielski i Diabelski).

            Możliwy udział postaci w działaniach happeningowych:

Św. Mikołaj przybywający na Rikszo-Saniach napędzany siłą mięśni Reniferów,

Renifer I – Czaruś zapraszający widzów do sań i powożący nimi,

Renifer II – Gbur nie lubiący powozić obciążoną rikszą,

Rikszo-Sanie – barwny bożonarodzeniowy pojazd z dzwoniącymi dzwoneczkami, uatrakcyjniający imprezy o tematyce bożonarodzeniowej, mikołajowej, świątecznej (do “Święta Trzech Króli “). Wozi publiczność i dostarcza wybrane postaci do określonych miejsc (np. na scenę).

Dobra Wróżka – mistrzyni czarodziejskiej różdżki, potrafi wyczarować coś z niczego np. niezwykłe choinkowe bombki.

Policjant – (Specjalna Jednostka Niebieskiej Policji ) Stróż Prawa i Porządku, gdziekolwiek jest w niebie czy na ziemi , takiej czy innej imprezie jeżdzi na swym Wielostrzałowym Bicyklu chroniąc widzów przed wszelkimi niebezpieczeństwami szczególnie ze strony sił nieczystych (Goryl – Kameleon, Diabeł – Fotograf). Dysponuje niebiańskimi mandatami, alkomatem, nieprzeciętną sprawnością w posługiwaniu się pałką.

Dziewczynka z Zapałkami – baśniowa postać, mała dziewczynka z ogromnym pudełkiem zapałek, którymi chce rozświetlić mrok zimowej nocy, aby odnaleźć swego księcia z bajki. Przemierza place, ulice zaglądając w oczy przechodniom w nadziei spotkania tego jedynego lub przynajmniej chętnego do kupna jej zapałek.

Diabeł Fotograf – czart w różnych postaciach – najczęściej Fotografa Retro ( Klaun Bogdo lub Charlie Chaplin). Swoją sztuką przenicowuje, prześmiewa i prześwietla ludzką naturę “rzec by można do kości”. Robi wystrzałowe zdjęcia gadżety z udziałem wybranych widzów – obiektów i rozdaje je im. Podczas puent ukazuje swe piekielne rogi.

Anioł Harmoniusz – Wielka Niebiańska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Anioła Pustelnego w szacie pokutnej.Gra na Anielskiej Harmonii kolędy i inną “niebieską muzykę” krążąc wśród widzów i wprowadzając ich w błogostan. Możliwe szlifowanie cnót anielskich; tworzenie Wielkiego Niebiańskiego Chóru z widowni, wspólne uczenie i śpiewanie kolęd na scenie.

Archanioł Szczudlarz – postać medium, pośrednicząca między światem ziemskim a niebieskim.

Goryl Kameleon (postać z piekła rodem) – raz o charakterze “wielkiego słodkiego misia” zmieniająca się w jurnego, samotnego samca szukającego w tłumie towarzyszki życia to znów zamierająca w pomnik , znienacka ożywiająca się i stająca diabłem z widłami.

Kloszard Klaun-Bongo – Niebiańskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, już w dzieciństwie połknął bakcyla porządku i czystości, a w życiu codziennym bakcyla walki. Czuwa nad czystością i estetyką każdej imprezy, wróg nieporządku, profesjonalista uzbrojony w sprzęt, któremu nie oprze się żaden śmieć, przestrzega przed świadomym śmieceniem, brudzeniem i zanieczyszczaniem powietrza. W programie działań etiuda – pokaz walki z brudem.

Patelmistrz Bochenek – kulinarny cudotwórca, wymyślił recepturę Czekolady Renifera – każde ciasto błyskawicznie w rękach mu rośnie.

Skrzaty-Plastycy – baśniowi malarze, kostiumolodzy i scenografowie przeistaczający dzieci w Anioły i Diabły (malujący im twarze i przyprawiający niezbędne akcesoria).

GALERIA

Komentarze są wyłączone.