Spotkania z Teatrem Na Bruku

Spotkania z Teatrem Na Bruku

Spotkania składają się z prezentacji Teatru Na Bruku przedstawień. Spektakle są bardzo atrakcyjne, inne, niekonwencjonalne – wesołe – w stylu niemego kina. Odrywają od codziennych kłopotów, szarzyzny, osamotnienia, negatywnego wpływu środowisk, w których przebywają dzieci na co dzień. Propagują pozytywne postawy moralne i działają edukacyjnie, wychowawczo, kulturotwórczo, rozrywkowo, relaksująco.
W każdym z miejsc spotykamy się z dziećmi: jednokrotnie, dwukrotnie lub trzykrotnie. Teatr dysponuje 4 różnymi spektaklami, a więc za każdym razem w każdym miejscu dzieci oglądają inne spektakl. Spotkania mają na celu poszerzenie wiedzy o możliwościach, jakie rozwija przed dziećmi teatr i związane z nim dyscypliny, m.in. muzyka, plastyka, choreografia, literatura…
Młodzi widzowie zaproszeni do wspólnej zabawy uczestniczą w spektaklach
Przedstawienia Teatru Na Bruku:
- w konwencji komedii niemego kina
- w konwencji teatru lalek
Budowanie na oczach widza scenografii, kostiumów i rekwizytów do inscenizowanego przedstawienia O Jerzym nie uczesanym jak należy (w lalkach);
Udział słynnych postaci: Charlie Chaplina, Goryla Kongo, Fotografa Retro, Policjanta, Clowna Bongo, i innych;
Zainspirowanie dzieci do prezentacji uzdolnień.

Przedstawienia:
CHARLIE POMYWACZEM
FOTOGRAF
BONGO I KONGO
JERZY NIE UCZESANY JAK NALEŻY

Spektakle w konwencji komedii z okresu niemego kina, obfitują wieloma happeningami, zwrotami akcji, prostymi i żywymi metaforami. Przedstawienia bawią, intrygują i prowokują widzów do aktywnego uczestnictwa.

Zdjęcia zostały wykonane w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Dzieci Niesłyszących przy ul. Dworskiej we Wrocławiu w maju 2009 roku.

Komentarze są wyłączone.