„Historia Wrocławia, Dolnego Śląska Polski na wesoło”

Cykl InteraktywnychIMG_4025 Spektakli Plenerowych, (ukazujący ponad 1000-letnią historię). Wrocławscy twórcy wpisują się w proces dzielenia się z Europą doświadczeniem „mikrokosmosu” Wrocławia, Dolnego Śląska jakim było budowanie od nowa tożsamości jego stolicy i swojej własnej. Jednym z podstawowych walorów spektakli jest próba ukazania całej historii miasta i regionu poprzez jego metamorfozy w sposób przystępny czyniąc widza nie tylko obserwatorem, ale i współgrającym uczestnikiem.

Głównym elementem scenografii jest zmechanizowana konstrukcja parawanów wraz z animowanymi obrazami, ekranami przedstawiającymi sceny z historii, będącymi ilustracją dziejów z obyczajowością, tradycją, humorem (a nawet z okrucieństwem).

Na spektakularność „Historii… „ składają się: rozmach inscenizacyjny, mnogość użytych środków (wielość postaci historycznych), interaktywne happeningi, angażowanie widowni do czynnego udziału w spektaklu …, żonglerka formami (plan żywy, lalkowy, animowane obrazy czy rekwizyty, nieme kino, burleska, „teatr w teatrze”…), muzyka „z epoki” zaskakujące zmiany miejsc, akcji i czasu.

100_4797  100_4348

Komentarze są wyłączone.