Impreza Inauguracyjna „Kto Ty jesteś…” w Bystrzycy Górnej

Drzewo BystrzycaSpektaklem  „Drzewo, które umiało dawać” i warsztatem teatralnym 12.08.2016r o godz. 18 oficjalnie zainaugurujemy projekt: „Kto Ty jesteś…” w Bystrzycy Górnej. Zapraszamy serdecznie okolicznych mieszkańców i wszystkich zainteresowanych do Świetlicy Wiejskiej w Bystrzycy Górnej.

DRZEWO, KTÓRE UMIAŁO DAWAĆ

5615_1200xSpektakl „Drzewo, które umiało dawać” na motywach opowiadania Shell’a Silverstein’a o tym samym tytule, ukazuje w sposób metaforyczny – poetycki relację Drzewa (kogoś kto posiada kapitał i doświadczenie) i Dziecka… (osoby bezradnej zagubionej, której wiedza i doświadczenie są niezbędne, potrzebne przez całe życie).

Przedstawienie porusza całą gamę problemów związanych z poszczególnymi etapami życia człowieka – od dzieciństwa poprzez dorastanie wreszcie dojrzałość i starość. Spektakl dotyka najważniejszych zagadnień związanych z losem człowieka, takich jak: potrzeba poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, poczucia własnej wartości, obdarowywania miłością i bycia kochanym, egocentryzm, egoizm, stawianie czoła trudnościom dnia codziennego, zagubienie w wymogach współczesnego świata, samotność, odrzucenie, itd. Ideą przewodnią jest pytanie o miłość – 5625_1200xna ile jesteśmy w stanie dzielić się sobą i tym co posiadamy z innymi, jak daleko uczucie kochania innych kieruje naszymi wyborami. Widz pozostaje też z pytaniem o kondycję własnego serca, ale też z refleksją – jak dalece on sam jest nastawiony na przyjmowanie. Wydźwiękiem spektaklu jest myśl, że dawanie uszczęśliwia. Interaktywny spektakl utrzymany jest w konwencji pantomimy.

Scenariusz i reżyseria: Bogdan Michalewski

Komentarze są wyłączone.