Ołtaszyn wczoraj, dziś i … jutro ? WBO 2016 – Projekt 612

WBO 2016 głosuj na PROJEKT 612

projekt z kategorii: regionalne małe

TUTAJ ZAGŁOSUJESZ

Było

stary-oltaszynPrzed II Wojną Światową centrum Ołtaszyna tworzył duży zielony plac, stanowiący miejsce spotkań mieszkańców, gdzie znajdowała się między innymi kręgielnia. Po wojnie funkcjonował tu Dom Ludowy, w którym działały kółka artystyczne, w tym teatralne (wystawiono między innymi  „Zemstę” A.Fredry). Było to centrum życia kulturalnego tego terenu.

 

Jest

p1010335t-z-stary-1 Dziś, pomimo przeprowadzonego kilka lat temu remontu, budynek byłego Domu Ludowego (przemianowany w międzyczasie na Dom Kultury) oraz przylegający do niego teren straszą swoim wyglądem. W budynku znajduje się siedziba Rady Osiedla i przychodnia, parter (mieszczący ostatnio siłownię)  jest zdewastowany.Dzieci, młodzież nie mają żadnych możliwości zagospodarowania wolnego czasu. Brak jest jakiejkolwiek oferty kulturalno-oświatowej. Obecnie, staramy się tej wizytówce Ołtaszyna przywrócić dawną funkcję.

Będzie

Prosimy o Państwa głos w WBO 2016 w kategorii projekt regionalny mały na Projekt nr 612. Żeby zagłosować wystarczy mieć skończone 16 lat i być mieszkańcem Wrocławia.

wiz2wiz-1

W miejscu byłego Gasthausu i Domu Ludowego powstanie Autorski Dom Kultury ze sceną „Teatru Na Bruku”. Powstał plan rewitalizacji terenu zielonego przywracający mu pierwotny charakter. Planowane jest między innymi odtworzenie kręgielni, jak również letnia scena, czy ściana do wspinaczki. Mieszkańcy będą mieli również do swojej dyspozycji letnią kawiarenkę.

Zbudujmy razem Centrum Ołtaszyna.

Komentarze są wyłączone.