Spektakl „Sen Charliego” w Centrum Historii Zajezdnia

prowokator16.10.2016r. o godz. 20.00 zapraszamy do Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska 184 ) na plenerowy spektakl „Sen Charliego”, przedstawienie będzie grane  w ramach Dolnośląskiej Platformy Teatru Europejskiej Stolicy Kultury. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na plenerowy spektakl wstęp wolny, w przypadku niepogody, pierwszeństwo mają właściciele karnetów a później według kolejności.

O spektaklu: szpieg

Autorzy spektaklu mierzą się z uniwersalnym odczytaniem historii. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: współczesnej – tu i teraz przed Muzeum Historii i Kultury Europy oraz historycznej – w renesansie. Sen głównego bohatera niczym wehikuł czasu przenosi go wraz z widzem w przeszłość. Tam spotyka trupę teatralną, która zgodnie z zasadami szekspirowskiego The Globe Theatre – „cnocie własne jej rysy, złości żywy jej obraz, a światu i duchowi czasów postać ich i piętno” – opowiada o swojej teraźniejszości. Czy nietolerancja, nienawiść, wojny religijne, obłuda i pazerność należą do przeszłości? Czy odległa historia jeszcze nas czegoś uczy? Charlie budzi się z krzykiem i… mówi do nas.

  • Scenariusz, reżyseria, ruch  Bogdan Michalewski, Marek Oliwa
  • Występują  Izabella Cześniewicz, Mateusz Kowalski, Bogdan Michalewski, Anna Williams,   kaci Hubert Żórawski
  • Scenografia  Bogdan Michalewski, Marek Oliwa, Ilona Szurkowska, Agata Zarawska
  • Realizacja dźwięku  Justyna Piotrowska
  • Światła  Marek Oliwa
  • Premiera  8 grudnia 2015

Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

  • […] Charlie zasypia. We śnie przenosi się w przeszłość. Napotyka tam trupę teatralną, która zgodnie z szekspirowską konwencją: „cały świat gra jakąś rolę”, prezentuje obrazy z życia stolicy historycznego Śląska ― całego regionu. Choć prezentowane sceny osadzone są w czasach renesansu, okazują się przerażająco współczesne… Spektakl oczarował odbiorców dzięki ciekawej fabule i wspaniałej grze aktorskiej.

    Anna Górniak | „Express Wrocławski”mnich

Komentarze są wyłączone.