Spacer z WROCŁAWSKIMI KRASNALAMI – fotorelacja

Dzień Dziecka
Spacer z wrocławskimi krasnalami

I mimo zmiennej aury znów się udało …

Grupa krasnali wyruszyła na podbój naszego miasta spod Ośrodka Kultury CAL ze „Sceną Teatru Na Bruku” na Ołtaszynie.

Z najważniejszymi odbiorcami „Spaceru…” Dziećmi i ich opiekunami spotkaliśmy się w samo południe pod Teatrem Lalek przy fontannie. Spotkanie otworzył dźwięk teatralnej syreny ….
Po powitaniu przez szefa Ośrodka Bogdana Michalewskiego głos przekazany został niezastąpionemu Ryszardowi Budzowskiemu, kopalni wiedzy i anegdot o naszym Wrocławiu i … krasnalach.
Swoje barwne opowieści przeplatał interesującymi konkursami np. ile krasnali jest przed Teatrem Lalek albo ile zwierząt jest w fontannie … Dzieci odpowiadając skrzętnie zdobywały nalepki za prawidłowe odpowiedzi, które w końcu spaceru miały zamienić się w atrakcyjne nagrody.
Wędrowaliśmy następnie przez okolice: Mediateka , Opera, plac Wolności – Narodowe Forum Muzyki, Plac Solny, Plac Gołębi, i Ratusz ( w każdym z tych miejsc czytane były bajki o wrocławskich krasnalach, szerzej rozwijające charaktery, zaklęte w ich obecne tam pomniki). W trakcie nadal przeprowadzane były konkursy. Pod Ratuszem po odczytaniu ostatniej, bajki ustalono kto zdobył najwięcej punktów w konkursach. Zwycięzcy zdobyli tak wyglądane nagrody.
… A w finale wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe nalepki i … nagrody.
Po oklaskach wdzięczności krasnale wróciły do ośrodka CALu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom! 🙂

Comments are closed.