(na podstawie F. Dostojewskiego)

Występują:
Raskolnikow – Bogdan Michalewski

Porfiry – Marek Oliwa

Sonia – Sylwia Drzycimska
Koch, Razumichin, Mikołka, Pop, Żolnierz – Wojciech Gabryś
Głos Popa: Vitalis Artykuła
Głos Matki: Bożena Perłowska

Reżyseria i scenografia: Marek Oliwa

PREMIERA przedstawienia „Teatr Na Bruku”: odbyła się na „Scenie Teatru na Bruku”we Wrocławiu przy ul. Pszczelarskiej 7, 25.09.2021, godz. 19:00″

Zbrodnia i kara” F. Dostojewskiego stawia widzowi szereg tzw. odwiecznych pytań. Pytań, które decydują o ponadczasowej i uniwersalnej wymowie dzieła. Pytań o sens życia, istnienie Boga, alienację jednostki, konsekwencję własnych czynów. Czy cel może uświęcać środki? Czy w imię idei wolno zabijać? Do czego prowadzi odrzucenie „prawa naturalnego”?
Osią spektaklu „Zbrodnia i kara-RASKOLNIKOW” jest pojedynek sędziego śledczego z człowiekiem, który rzucił wyzwanie moralności i systemowi norm społeczno-prawnych. Jaka jest cena takiego „przekroczenia”? Czy można uwolnić się od wyrzutów sumienia?
A z drugiej strony, czy sędzia ma prawo w imię dążenia do prawdy doprowadzić podejrzanego do całkowitego rozkładu psychicznego? Spektakl dotyka najgłębszych prawd o człowieku. Jego najskrytszych pragnień, okrutnych i dzikich postępków wypływających z nędzy moralnej, pustki duchowej i trudnej do zrozumienia dwoistości natury ludzkiej.

Recenzja spektaklu autorstwa Macieja Wełyczki (Gazeta Sąsiedzka)
TUTAJ: https://gazetasasiedzka.hmn-media.pl/…/1904,teatr…