ZESPÓŁ

Reżyserzy i Aktorzy:

BOGDAN MICHALEWSKI

Dyrektor teatru, aktor, reżyser, producent.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filia we Wrocławiu).

W 1992 r. założył własny teatr Teatr Na Bruku ; reżyser i producent.

Pracował jako aktor w teatrach: im.C. Norwida (Jelenia Góra), im. J. Kochanowskiego (Opole).

Role: Mężczyzna „Niezwykłe popołudnie” Doriadisa, Hrabia Lisowski „Skarby i upiory” M. Wojtyszki, Golem, rzeźbiarz „Golem” M. Zawodzińskiego, Mistrz Manekinów, Oswald „Ślub” W. Gombrowiecza w reż. K. Lupa (Jelenia Góra), Adrast „Ermida…” H. Lubomirskiego w reż. K. Orzechowskiego (Opole), w sztukach wg Własnych pomysłów i reżyserii Charlie Chaplin „Charlie pomywaczem”. „Bongo”, „Bongo i Kongo”, Fotograf „Fotograf”, Eremita, Anioł w „Lucky Man”; N „Zabawa” S. Mrożka w reż. M. Oliwy, Kasander, Leander, Gil, Doktor „Parady” J. Potocki w reż. A. Nowak i inne.

Aktorzy:

VITAL ARTYKUŁA

Wokalista, aktor teatralny i filmowy.

Absolwent Instytutu Teatralnego w Kijowie i Szkoły Teatralnej w Dnieprze (Ukraina).

W Teatrze Na Bruku od 1995 r.

Role: Kongo (Happening), Wodzirej Wspólnoty („Prezentacja najnowszych trendów makijażu Guerlain”), Człowiek („Ambasador” Mrożka w rezyserii Marka Oliwy).

Artysta kabaretu „Doma Aktora” Monte Carlo w Los Angeles (USA), Asystent reżysera w teatrze Oliver Theater West Los Angeles (USA).

Artysta chóru w Państwowej Operze we Wrocławiu.

Instruktor sztuki teatralnej w Rejonowym Budynku Kultury (Humań, Ukraina).

DARIUSZ BRONOWICKI

Aktor, teatralny i filmowy.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filia we Wrocławiu) i Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (Filia we Wrocławiu).

W Teatrze Na Bruku od 2003 r.

Role: Asystent Fotografa – Treser Goryla, Policjant w „Fotografie”, Kongo, Kubowy w „Bongo i Kongo”, Policjant w „Charlie Pomywaczem” ;, Piekielny Kubowy w „Lucky Manie”; Albert Hochenzollern w „Wjazd Marianny Orańskiej”; Diabeł, Pachoł w „Kolędnikach Teatru Na Bruku”; Wąż w „Adamie i Ewie”; Święty Dominik w „Błogosławiony Czesław Patronem Wrocławia” ( reż B. Michalewski) … w wielu Paradach i Happeningach.

Role w innych teatrach w reżyserii: M. Lis-Orłowskiego; J. Głomba; S.Halupova; K. Kopka; M.Białeckiego; P. Kamza; D. Bronowickiego.

ARTUR BORKOWSKI

Aktor mim.

Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki – Artysta Pantomimy. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W Teatrze Na Bruku 1997 – 2000.

Role: Kongo w „Bongo i Kongo” (reż. B. Michalewski); Asystent Fotografa/Treser Goryla w „Fotograf” (reż. B. Michalewski, M. Oliwa)

Inne role w reżyserii: Henryka Tomaszewskiego; Piotra Soroki Maćko Prusaka; Konrada Dworakowskiego; Leszka Mądzika; Zbigniewa Szymczyka); Ochroniarz; Marek Oleksy; Jerzy Kalina; Paweł Passini;,Aleksander Sobiszewski; Stefan Niedziałkowski; Jan Klata; Jakub Skrzywanek;
Beata Zając -Teatr Ocelot.

ARKADIUSZ CYRAN

Aktor teatralny i filmowy.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filia we Wrocławiu).

Role w Teatrze Na Bruku: Policjant w „Fotograf”, Diabeł – Fotograf w Happeningach; Karl Friedrich Schinkel, Budowniczy, Wierny w „Przyjazd Marianny Orańskiej” (reż. B. Michalewski). Inne role w teatrze „Ad Spectatores”. Inne role w reż.: M. Masztalski, K. Kopka (teatr Ad Spectatores); R. Czechowski; M. Kocur; w teatrze In Vitro itd.

IZABELLA CZEŚNIEWICZ

Aktorka Teatru Pantomimy i pedagog w Akademii Teatralnej we Wrocławiu.

W Teatrze Na Bruku od 2010 r.

Role: Drzewo, Panna Moda, Wzburzone Morze w „Drzewo, które umiało dawać” (scenariusz i reżyser B. Michalewski); Ochroniarz Muzeum, Renesansowy Aktor, Mnich – Kontroler, Szuler w grze w kości w „Sen Charliego” (reżyser B. Michalewski i M. Oliwa).

SYLWIA DRZYCIMSKA

Aktorka teatralna i filmowa.

W Teatrze Na Bruku od 2020 r.

Role: Sonia (reżyser Marek Oliwa „Zbrodnia i kara – Raskolnikow”) Amelie ( reżyser Marek Oliwa  „Ambasador” S.Mrożka)

Role w innych teatrach: w reżyserii Marek Lis – Orłowski (Narodowy Teatr Edukacji); Agnieszka Płoszajska; Witek Szulc (Teatr Muzyczny W Toruniu) “; Jarosław Witaszczyk (Teatr Na Pradze).

WOJCIECH GABRYŚ

Aktor teatralny i filmowy.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filia we Wrocławiu)..

Role w Teatrze Na Bruku: N w „Zabawie” S. Mrożka; Koch, Razumichin, Mikołka, Pop, Żołnierz w „Zbrodnia i kara – Raskolnikow”; Pełnomocnik w „Ambasadorze” (reż. M. Oliwa);

Inne role w reż.: K.Kopka; J. Głomb; J.Jarocki; A.Proszkowska; R.Czechowski; P.Bluszcz; K. Kobyłka (Teatr Kalong)

TOMASZ KANCZEWSKI

Aktor m.in. Teatr im. Szaniawskiego w Wałbrzychu Narodowym Teatrze Edukacji w Krakowie… Teatru „Klinika Lalek”.

W Teatrze Na Bruku od 2004 r

Role Wodzireja, Diabła w „Lucky Manie”, Żołnierz, Śmierć, Anioł w „Kolędnikach Teatru Na Bruku”… i wiele innych .

IZABELLA KOLENKO

Aktorka.

W Teatrze Na Bruku od 2003 r

Role: Asystentka, Diablica w „Lucky Manie”; Staruszki, Dziewczyny, Sprzedawcy Firmowego…”Budowanie Miasta Marzeń”.

MATEUSZ KOWALSKI

Aktor w Teatrze Pantomimy H. Tomaszewskiego we Wrocławiu. Artysta Estrady, absolwent UW – kier. historia sztuki; Absolwent ArtPlay Studio Doroty Pomykały; pedagog pantomimy.

Pedagog teatralny… W Teatrze Na Bruku od 2013 do 2019. Role: Chłopiec, Nastolatek, Mężczyzna, Starzec w „Drzewo, które umiało dawać” (reż. B. Michalewski) , Akrobata, Dyrektor Trupy Aktorskiej, Stary Król, Husyta w „Sen Charliego” (reż. B. Michalewski i M. Oliwa).Twórca „Oto To Teatr”.

ANDRZEJ KOZŁOWSKI

Aktor – mim Teatru Pantomimy H. Tomaszewskiego. Pedagog pantomimy.

Role w Teatrze Na Bruku: Fotografa, Kloszarda Bonga w happeningach i „Paradach” W Teatrze Na Bruku od 1998 – do 2019r. Współzałożyciel Teatru „AP”…

DARIUSZ LECH

Aktor.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filia we Wrocławiu).

W Teatrze Na Bruku od 1993 r.

Role w Teatrze Na Bruku: Kongo w „Bongo i Kongo”, „Fotograf” (reż. B. Michalewski , M. Oliwa); Fotograf – happeningi. Pracował jako aktor w teatrach Wrocławia: Współczesnym, Muzycznym i Operetce. W Teatrze

Inne role w reż: K. Rościszewskiego, J. Szurmieja i innych.

JAROSŁAW PACZKOWSKI

Aktor, reżyser, happener, szczudlarz.

W Teatrze Na Bruku 1997 – 2018.

Założyciel „Grupy teatralnej TeOKa

Wielo- letni staż w teatrach alternatywnych, aktor Teatru Na Bruku od 1997 r., Asystent Fotografa w „Fotografie”, „Bongu i Kongu”, Kongo, Błogosławiony Czesław w „Błogosławiony Czesław Patronem Wrocławia” wg scenariusza i reż B. Michalewskiego; Ochroniarz Muzeum, Renesansowy Aktor, Mnich Kontroler, Szuler w grze w kości (w „Sen Charliego” w reż. B. Michalewski i M. Oliwa), Szczudlarz w happeningach i Paradach.

Inne role w reż. W. Wiktorczyk (Klinika Lalek)

PIOTR PARA

Dr socjologii i wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. był mimem Teatru Pantomimy H. Tomaszewskiego, wybitny pedagog teatralny. Współpraca z Teatrem Na Bruku od 1999 r. do 2003. Rola: Klaun-pedagog w „Budowaniu Miasta Marzeń” i happeningach. Doktor socjologii Reżyser teatru dzieci i młodzieży. Złożyciel Teatru Pantomimy AP, główny reżyser projektów międzynarodowych realizowanych przez Centrum Twórczości Dziecka. Wyreżyserował kilkanaście spektakli z udziałem dzieci i młodzieży, pracuje ze wszystkimi grupami wiekowymi

JUSTYNA PIOTROWSKA-MAJCHROWSKA

Prowadzenie warsztatów, pracownik merytoryczny CAL,prowadzenie światła i dźwięku, konferansjer, aktorka (kurs aktorski metodą Czechowa u Jurija Berladina Berlin), trener relaksacji dyplom AWF Wrocław oraz dyplom WSH.

W Teatrze Na Bruku od 2004. Role: Królewna Marianna Orańska w „Przyjazd Marianny Orańskiej” (reż. B. Michalewski). Konferansjer w Happeningach (rez. B. Michalewski).

Wieloletnia działaczka kulturalno-społeczna, poetka, pieśniarka, scenarzystka, happenerka, trener plastyki ciała, realizator dźwięku. Długoletnie doświadczenie w pracy trenerskiej i pedagogicznej.

HUBERT ŻÓRAWSKI

Aktor – tancerz, klaun, instruktor sztuk cyrkowych, pedagog dzieci z upośledzeniami i tzw. grupą „trudną”.

W Teatrze Na Bruku od 2013.

Role: Aktor renesansowy- żongler, wiele postaci historycznych z epoki w „Sen Charliego” (rez B. Michalewski, M. Oliwa)

Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach, festiwalach (FAAAC, Kejos Theater, Fringe-Edinburgh). Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol (m.in. Opera Smocza) i Teatrem Pantomimy im.Tomaszewskiego (Stazione Termini), z teatrami ulicznymi: Lutrek, Teatr na Walizkach, Kejos.

Sceenografowie:

WIESŁAW DRZEWIECKI

(ur. 1959 r.) scenograf, malarz, rysownik, absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (1987 r.). Od 1997 r. w Teatrze na Bruku. Twórca obrazów do „Fotografa” i scenografii do „Lucky Mana”. Współpracownik ”Przeglądu Piosenki Aktorskiej”, Teatru Słowackiego w Krakowie.

RAFAŁ KŁOSIŃSKI

Plastyk, Absolwent Liceum Plastycznego, scenograf, artysta grafficiarz. Współpracuje z Teatrem Na Bruku od 2001

JERZY MAKOWSKI

Plastyk wybitny konstruktor scenografii teatralnej. Wieloletni pracownik Akademii Teatralnej we Wrocławiu.

Współpracuje z Teatrem Na Bruku od 2008

ILONA SZURKOWSKA

Scenograf, malarka pedagog, kierownik pracowni plastycznej na Akademii Teatralnej we Wrocławiu

W Teatrze Na Bruku 2007

Księgowość:

TERESA i MAŁGORZATA KUJAWIŃSKA – WERNER 

(Biuro Rachunkowe „WERTE”) od 2021 r.

PAWEŁ GALACKI

Księgowy w teatrze w latach 2016-2021.

JUSTYNA JEZIORO

Księgowa w teatrze w latach 2019-2020.

KRYSTYNA KOCZAPSKA

Księgowa, plastyk, happener w teatrze w latach 2016-2017.

ZUZANNA WEYNA

Księgowa w teatrze w 2016.

DANUTA PODOLEC

Biegła, główna księgowa w Teatrze Na Bruku w latach 2011-2016.

WANDA WOJTYCZKA

Biegła księgowa w Teatrze Na Bruku 2009-2011.

Szczudlarze:

MAGDALENA BOCIAN- PACZKOWSKA

Role: Drzewo, Liryczny Pień Drzewa w „Drzewo które umiało dawać” w reż. B. Michalewskiego; Renesansowy Aktor, Mnich, Szuler w grze w kości, itd. w „Za Czecha” Historia Wrocławia i Dolnego Śląska na wesoło” (reż. B. Michalewski); Aktor-szczudlarz. Rola: I Członek Klubu Ludzi

SŁAWOMIR CIOS

Aktor-szczudlarz.

W Teatrze Na Bruku od 1999 r.

Rola: II Członek Klubu Ludzi Wysokich w „Paradach” i Happeningach (reż B. Michalewski). W Teatrze Na Bruku od 1999 r.

AGNIESZKA DZIEWA

Role: Drzewo, Panna Moda, Wzburzone Morze w „Drzewo, które umiało dawać” (scenariusz i reż. B. Michalewski); Renesansowa Aktorka, Burmistrz Miasta i wiele innych z epoki Renesansu w „Sen Charliego” (w reż. B. Michalewski i M. Oliwa).

Inne role w reż.: : Henryk Tomaszewski;

Piotr Soroka; Stefan Niedziałkowski; Jan Klata;

Maćko Prusak; Konrad Dworakowski; Leszek Mądzik; Paweł Passini; Zbigniew Szymczyk; Marek Oleksy; Jerzy Kalina; Aleksander Sobiszewski; Z. Preisner; Jakub Skrzywanek; Beata Zając -Teatr Ocelot.

KATARZYNA SIERANT – OLIWA

Aktorka, poetka – literat W teatrze Na Bruku 2006- 2007. Role : Dziewczyna, i kilka innych w lalkach w spektaklu „Błogosławiony Czesław – Patronem Wrocławia” (scenariusz i reż. B. Michalewski), Klaun w „Spotkaniach z TNB”; Duch Listu w Happeningach (reż. B. MIchalewski

MAREK SMYCZ

– happener

.

JIM WILLIAMS

aktor, reżyser, „standupowiec”, współzałożyciel tearu – kabaretu „Liquidmime”, zdobywca wielu nagród m.in. Grand Prix na przeglądzie kabaretów PAKA 2011

W Teatrze Na Bruku 2013-2014.

Role: Chłopiec, Nastolatek, Mężczyzna, Starzec w „Drzewo, które umiało dawać” (reż. B. Michalewski)

ANNA WOJTKOWIAK – WILLIAMS

Atorka, współzałożyciel tearu – kabaretu „LIQUIDMIME”, zdobywca Grand Prix na przeglądzie kabaretów PAKA 2011.

W Teatrze Na Bruku od 2013 – 2018.

Role: Drzewo, Panna Moda, Wzburzone Morze w „Drzewo, które umiało dawać” (scenariusz i reż. B. Michalewski); Renesansowa Aktorka, Burmistrz Miasta i wiele innych z epoki Renesansu w „Sen Charliego” (w reż. B. Michalewski i M. Oliwa).

MICHAŁ WIELEWICKI

Aktor teatralny i filmowy .. laureat Nagrody aktorskiej Marszałka Dolnego Śląska. W teatrze Na Bruku role: Von Rossum, Pierrot w „Przyjazd Marianny Orańskiej”, Krasnal, i wiele postaci z epoki Średniowiecza w „ (reż. B. Michalewski)

Pracował w Teatr Wielki,Warszawa,Teatr Rampa, Warszawa, Teatr Wybrzeże -Gdańsk, Teatr Ad Spectatores – Wrocław, Teatr im. Bogusławskiego Kalisz. W Teatrze Na Bruku 2011 – 2014

Tancerze

DAJANA KŁOS

Solistka baletu, aktorka. Absolwentka Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Współpracuje z Teatrem Na Bruku od 2023.

Role: Drzewo, Liryczny Pień Drzewa w „Drzewo które umiało dawać” w reż. B. Michalewskiego. Od początku kariery związana z Operą Wrocławską. Odtwórczyni głównych ról w baletach

„Dziadek do orzechów”, „Romeo i Julia” , „Copellia”, „Requiem”, „ Anna Karenina”, „Wieczor Polski

– Chopin”, „Eufolia Ambulo”. Współpracowała z wieloma choreografami m.in B.Klimczak , G.Madia, J.Tyski, J.Przybylowicz , E.Wesołowski, U.Ivgin i J.Greber , E.Wycichowska i E.Glowacka oraz J.Adams , S.Street , S.Kelly i P.Saunders .

Przy realizacji premiery „Święta Wiosny” w Operze Wrocławskiej w choreografii U. Ivgi i J. Greber

została asystentem choreografów i rozpoczęła działalność pedagogiczna.

W sezonie 2019/20 wyjechała do Stanów Zjednoczonych gdzie kontynuowała karierę solistki baletu oraz pedagoga w zespole Diablo Ballet w San Fracisco.

ANATOLIY IVANOV

Choreograf, artysta baletu.

Absolwent Międzynarodowego Uniwersytetu Słowiańskiego, Kijowskiego wydziału Choreografii.

Otrzymał pełne wykształcenie wyższe. Zdobył kwalifikacje baletmistrza (pedagoga)-inscenizatora. Uzyskał tytuł Menedżera Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje z Teatrem Na Bruku od 2023.

Role: Chłopiec, Nastolatek, Mężczyzna, Starzec w „Drzewo, które umiało dawać” (reż. B. Michalewski). Jako artysta baletu pracował w Szczecińskiej Operze na Zamku a następnie w Operze Wrocławskiej na stanowisku solisty baletu Wykreował wiele ról pozytywnie ocenionych przez recenzentów oraz publiczność. Odbył praktykę sceniczną w Stanach Zjednoczonych w “International Ballet Academy” w Północnej Karolinie, zdobywając tu wiedzę z tańca klasycznego jak również zakresu pedagogiki i podejścia do pracy z dziećmi i artystami baletu.
Brał udział w licznych spektaklach i widowiskach baletowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Belgii, Holandii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych.

Prowadził wiele warsztatów tanecznych i choreograficznych: Wrocław, Rzeszów, Łódź, Bielsko-

Biała, Warszawa, Poznań.

Jako aktor, pedagog i asystent reżysera pracował we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im.

Henryka Tomaszewskiego.

Jako choreograf wykreował wiele choreografii pozytywnie ocenianych przez

recenzentów. W 2022 roku otrzymał 2 nagrodę ex eqwo (pierwszej nie przyznano) przyznaną

przez ZAIKS za choreografię „Brothers”. Brał udział w wieczorze Open Door wystawiając swoją

miniaturę choreograficzną w Operze Wrocławskiej.

Jako artysta baletu/Aktor pracował z takimi choreografami i reżyserami jak:

V.Soldatenko, S.Bondur, D.Kliavin, N.Niekrasov,V. Lebed, A.Rubina, B. Balgan, M.Ursuliak, I. Mazur, B.Klimczak, E.Weselowski, U.Ivgin i J.Greben, G.Madia, J. Kodet, B. Wolak, J. Makarowski, K.Dworakowski, Z. Szymczyk, M. Majewska, K. Mazurówną, L. Adamik, M. Znaniecki, W. Zawodziński, A.Oleksy, E.Marciniak

Jest założycielem Wrocławskiej Akademii Baletu, oraz współtwórcą pierwszych w Polsce

amatorskich „Spotkań Baletowych dla Miłośników Baletu". Od ponad 10 lat pracuje jako

wykładowca na Akademii Humanistyczno-ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec.

PAULA KRAWCZYK-IVANOV

Pedagog, Teoretyk tańca, Artysta baletu

Teoretyk tańca (UMCh). Uzyskała dyplom artysty baletu w Warszawie. Kształciła się również w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi i we Wrocławiu. Posiada dyplom pedagoga oraz dyplom Komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracuje z Teatrem Na Bruku od 2023. Role: Drzewo, Panna Moda, Wzburzone Morze w „Drzewo, które umiało dawać” (scenariusz i reż. B. Michalewski).

Od 1999 roku współpracowała jako tancerka baletu w Operze Wrocławskiej, następnie została zatrudniona na stanowisku artystki baletu . Jako dziecko była angażowana do wielu spektakli baletowych w ramach praktyk scenicznych. Brała udział w licznych spektaklach i widowiskach baletowych w Polsce i za granicą. Jako nastolatka została wybrana do udziału w międzynarodowym spektaklu aktorsko-pantomimicznym „Dziady w wystawianym przez Wrocławski

Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, po wielu latach historia zatoczyła koło i wróciła do teatru dostając zatrudnienie na stanowisku aktorki. Wykreowała wiele ról, które niejednokrotnie były pozytywnie oceniane przez recenzentów oraz publiczność. W 2015 roku otrzymała nominację do Nadziei Roku przyznawanym przez Gazetę Wyborczą za wykreowaną rolę Małej Syrenki.

Jako artystka baletu/Aktorka pracowała z takimi choreografami i reżyserami jak:

I. Mazur, B.Klimczak, G.Madia, J. Kodet, B. Wolak, J. Makarowski, K.Dworakowski, R.Skolimowski, E.Czerczuk, Z. Szymczyk, M. Majewska, K. Mazurówną, L. Adamik, M. Znaniecki, W. Zawodziński, M.Zadara, E.Marciniak, A.Oleksy, J.Kolski, F.Bajon.

Jako pedagog i wykładowca wiele lat prowadziła zajęcia m.in. dla studentów na Uniwersytecie

Wrocławskim, SWPS oraz Akademii Humanistyczno-ekonomicznej w Łodzi. Od ponad 10 lat jest pedagogiem w Państwowym Studium Kształcenia Animatorów Kultury.

Założycielka Wrocławskiej Akademii Baletu. Jest współtwórcą pierwszych w Polsce amatorskich

„Spotkań Baletowych dla Miłośników Baletu". Organizuje spektakle oraz wykłady dla dzieci

młodzieży i dorosłych z zakresu tańca klasycznego. W ramach współpracy z Narodowym Forum

Muzyki, Uniwersytetem Dzieci oraz Festiwalem Tanecznym Lądeckie Lato Baletowe stworzyła wiele wykładów poświęconych tańcu klasycznemu dla dzieci i młodzieży, zorganizowała spektakle i pokazy baletowe. Autorka i współautorka wielu produkcji taneczno-teatralnych, koncertów tanecznych i spektakli.

M.in „Sen” teatru NN Movement Theatre pod patronatem Instytutu J. Grotowskiego, „Le spectre de

la Rose” wystawionym w Narodowym Forum Muzyki. Wraz z mężem Anatoliem stworzyła wiele

spektakli tanecznych i baletowych jak również koncertów angażując profesjonalnych artystów

baletu. Wciąż się kształci, bierze udział w wielu szkoleniach dla nauczycieli oraz w warsztatach.

KATARZYNA POLIŃSKA

W 2021r. ukończyła specjalizację pantomimiczną w PSAK „SKiBA” we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem Na Bruku od 2023. Role: Drzewo, Liryczny Pień Drzewa w „Drzewo które umiało dawać” w reż. B. Michalewskiego.

Doświadczenie na scenie zdobywała już od 10 roku życia. W 2019 r. zaczęła grać zawodowo, najpierw w Teatrze Młodego Widza z Wolimierza w spektaklach dla dzieci w reż. Andrzeja Wieczorka; następnie w Ach!Teatrze – również dla najmłodszych widzów w spektaklu „Wiosna, lato, jesień, zima” w reż. Agnieszki Mielcarek. Następnie zagrała liczne role komediowe w ulicznym Teatrze na Walizkach w reż. Łukasza Jędrzejczaka oraz w 2022r. wcieliła się w postać Pani Fusi w spektaklu „Momo” Teatru Arka w reż. Karoliny Okurowskiej-Wabnic. W grupach teatru amatorskiego wyreżyserowała spektakle ruchowe na bazie autorskich scenariuszy pt.: „GdzieśMY”, „Historie świątecznym łańcuchem związane”, „Więzi”, „W labiryncie”, „Co kraj, to obyczaj!”.

PEDRO RIZZI

Pochodzenia Brazylijsko-włoskiego urodzony w São Paulo w Brazylii.

Obecnie mieszka  w Poznaniu, Polska. Pedro biegle włada językiem portugalskim, angielskim, hiszpańskim, polskim i francuskim.

Jeśli chodzi o pracę zawodową, Pedro pełnił różne role w zespołach baletowych w Polsce. W latach 2021-2023 był tancerzem corps de ballet w Operze Nova w Bydgoszczy. Wcześniej, w latach 2020-2021, był koryfejem w Operze na Zamku w Szczecinie. Pedro był również zaangażowany w inne produkcje, takie jak "Coming Together/Ocalić od zapomnienia" z choreografami Robertem Glumbkiem i Kevinem O'Dayem. Jego wcześniejsze role obejmują bycie koryfejem w Operze na Zamku w Szczecinie w latach

2019-2020 oraz udział w produkcjach takich jak "Na Kwarterunku" w choreografii Roberta Bondary

w latach 2018-2019, "Dzieci z dworca ZOO" w choreografii Roberta Glumbka w latach 2017-2018

oraz "Crazy for you" w choreografii Jarosława Stańka i "La Traviata" w choreografii Elżbiety

Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka, obie w latach 2016-2017.

Pedro występował również z Semperoper Ballett w Dreźnie, w Niemczech, jako gościnny członek

corps de ballet w 2013 roku, uczestnicząc w takich produkcjach jak ”Coppelia”;, „Jezioro Łabędzie”;

„La Bayadere”. Był także gościnnym członkiem corps de ballet/solistą w Cisne Negro Cia. De

Dança w São Paulo w Brazylii, występując w „Dziadku do orzechów” w 2013 i 2011 roku.

Pracował z reżyserami i choreografami: Aaron S. Watkin, Hulda Bittencourt, Jacek Tysk, Karol Urbanski, Kathy Marston, Witch Hunt, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Jarosław Staniek, Robert Glumbek, Robert Bondara, Robert Glumbek, Kevin O’Day. Szkolił się w Ballet Christina Moreno, Companhia das Artes, Milena Malzoni

Dance Center, Espaco Cultural Eldorado, Cuballet, Pavilhao D Centro de Artes, Boston Ballet

School, Ballet Paula Castro, Centro Unico de Ensino Artistico, Palucca Hochschule Für Tanz

Dresden i Escola Paulista de Dança. Pracował z takimi mistrzami baletu jak Juliana Antunes,

Laura Alonso, Fernando Coelho, Niurka Naranjo De Saa, Lúcia Weber, Marc Boermans,

Raimondo Rebeck, Cristoph Böhm, Marina Antonova, Piotr Nardelli, Hector Habrantes, Maria

Metchkarowa, Jason Beechey, Anthony Jones, Cynthia Harvey, Laura Graham i Rebecca

Gladstone. Pedro uczył się również od współczesnych nauczycieli, takich jak Christian Canciani,

Massimo Gerardi, Marize Mathias, Matthias Markstein, Tamas Moricz i Małgorzata Dzierzon.

IZABELA RYBACZYK, PAWEŁ SPYCHAŁA

„Karnawałowa Parada”, „Makumbas Na Prezydenta”

W Teatrze Na Bruku od r. 1999, tancerze.

Scenografowie:

OLGA CZORNOMAZ

Aabsolwentka szkoły plastycznej we Lwowie; ASP we Wrocławiu W Teatrze NA Bruku od 1999 – plastyk malarka: obrazy do „Lucky Mana”

MONIKA FIEDOR

Plastyk, kostiumolog „Lucky Man”. W TNB od 2004r.

MAGDALENA FULIŃSKA

Plastyk, happener; kostiumolog Spotkania z TNB”, „Zderzenia”, „Lucky Man” itd. W TNB 2000 – 2003r.

MICHAŁ HRYSULIDIS

Absolwent PWSP we Wrocławiu. Malarz, twórca i scenograf m.in. Teatru TV. Współpracownik TNB od 1999 r.

MAŁGORZATA KRASZEWSKA

Plastyk, kostiumolog, twórca rekwitów… W Teatrze 2000 -2008.

MAŁGORZATA MODRZYŃSKA

Plastyk w „Lucky Manie”, „Zimowej Paradzie”

Od 1999 r. w Teatrze na Bruku.

ŁUKASZ OLIWA

Akustyk, konstruktor scenografii, muzyk/gitarzysta, pianista… W Teatrze Na Bruku 1993 – 2008.

Muzycy:

SŁAWOMIR JABŁOŃSKI

Muzyk i happener.

Akordeonista w „Charlie Pomywaczem”i, „Paradach” „Happeningach”

MAREK KRÓLIKIEWICZ

Muzyk i happener;

Akordeonista w „Charlie Pomywaczem”, „Paradach” i „Happeningach”

ARKADIUSZ JANUSZ

Akustyk

JUSTYNA PIOTROWSKA-MAJCHROWSKA

ODESZLI:

EDWARD KALISZ

Aktor, pedagog., reżyser. Absolwent PWST w Krakowie.

Zdobywca wielu złotych i innych Iglic (najpopularniejszy aktor Dolnego Śląska). Pracował jako aktor w Teatrze C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Muzycznym we Wrocławiu, w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu … W Teatrze Na Bruku od 1999 r. Rola Wodzireja w Paradach Teatru Na Bruku

JERZY KOZŁOWSKI

Choreograf; wybitny mim Teatru Pantomimy H. Tomaszewskiego, wykładowca Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Wydział we Wrocławiu).

DAREK LEMIESZEK

Aktor; absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (1987); aktor teatrów: Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Współczesny we Wrocławiu..

Role: Kloszard Clown Bongo w „Bongo i Kongo” Charlie w „Charlie Pomywaczem” , Sambistka, Dziewczynka z zapałkami w „Wyborczej Paradzie TNB”,

Lucky Man w „Lucky Manie” w reż B. Michalewskiego. W Teatrze Na Bruku od 2001

JERZY MODRZYŃSKI

Wybitny konstruktor lalek, realizator scenografii. Od 1999 r. w Teatrze na Bruku.

REGINA ONYSZKIEWICZ 

Księgowa w Teatrze Na Bruku w latach 1998-2011.

Biegła księgowa w Towarzystwie Brata Alberta.

KAZIMIERZ PIĄTEK

Reżyser świateł, kierownik oświetlenia w teatrze Polskim i PWST we Wrocławiu … Współpracował z Teatrem Na Bruku 1993 – 2016.

ROMUALD POPŁONYK

muzykhappener. Muzyka do spektaklu „ Charlie Pomywaczem” (wersja z Człowiekiem Orkiestrą) „Bongo Subiektem”; Legendarny „MAGIC BAND” organizator wieloletniej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Basker Bus”…

MARIUSZ RUTKOWSKI

Akordeonista, kompozytor („Pieśń Mikołajowa”), pedagog, Członek zespołu „Harmonia Viva” W Teatrze Na Bruku 1998 -2000.

BRONISŁAW TRYTKO

Plastyk, projektant, pedagog Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Wydział we Wrocławiu). Wybitny plastyk i projektant lalek. Współpracownik TNB od 1994r.

STANISŁAW WOLSKI

Aktor teatralny i filmowy, animator kultury, twórca, happeningów i przedstawień ulicznych.

Współpracował z Teatrem Na Bruku 1998 – 2010

Role: Wodzirej/klaun w „Spotkaniach Teatru Na Bruku – Podwórka”, „Budowanie Miasta Marzeń Wrocławia, Europy” i Happeningi (reż. B. Michalewski) i Twórca teatru alternatywnego „Theatrum 70”, współtwórca kabaretu „Gralak Marian”; występował też w Antykabarecie „Dobry Wieczór we Wrocławiu” .

MAREK OLIWA (1952-2024)

Reżyser, aktor, współzałożyciel; absolwent wydziału Teatrologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – Wydział Reżyserii.

Pracował jako reżyser w teatrach: Starym (Kraków 1982-1983), im. C. Norwida (Jelenia Góra).

Realizator przedstawień w teatrze miasta Bautzen (Niemcy). Reżyser Teatru Na Bruku od 1992 r., wyreżyserował sztuki, m.in. „Letni dzień”, „Zabawa” Mrożka, „Hamlet” Szekspira, „Charlie Pomywaczem”. „Bongo i Kongo”. „Fotograf” Reżyserował wspólnie z B. Michalewskim i inne.Role: Makumbas, Policjant itd.

WALDEMAR WRÓBLEWSKI

Twórca muzyki teatralnej, symfonicznej, filmowej, pedagog, akordeonista

Członek zespołu „Harmonia Viva”

Twórca muzyki do „Lucky Man” (reż. B. Michalewski); akordeonista w Paradach (reż. B. Michalewski)