„Zabawa” Sławomira Mrożka, czyli nie takie „Wesele” straszne.  To pytanie o kondycję współczesnego Polaka w zderzeniu z tradycją polską zawartą w „Weselu” Wyspiańskiego.

Zabawa Mrożka  wrocławskiego Teatru Na Bruku to mały traktat filozoficzny na temat szczęścia. Czy człowiek może być szczęśliwy? Co jest potrzebne do szczęścia? A może szczęścia ma nie być? W ogóle, dla nikogo?! Jacy „oni” o tym decydują? Trzy postaci bezradne wobec losu próbują znaleźć odpowiedź na tak postawione pytania. Do czego może prowadzić brak spełnienia w wymiarze jednostkowym i społecznym? Problem uniwersalny nabiera wymiaru polskiego. W tle pobrzmiewa „Wesele” Wyspiańskiego i jak najbardziej współczesna historia.

Atrakcyjna spójna scenografia, akcja trzymająca w napięciu, ważne pytania stawiane publiczności i wreszcie wyraziste zróżnicowane charaktery czynią sztukę naprawdę wartą polecenia.

„Zabawa” jest ważnym krokiem tworzenia na „Scenie Teatru na Bruku” (W-w ul. Pszczelarska 7; Ołtaszyn) autorskiego repertuaru.

Występują:

„B” – Marek Oliwa,

”N” – Wojciech Gabryś,

„S” – Bogdan Michalewski

Reżyseria – Marek Oliwa

Światła, Dźwięk – Katarzyna Biszko, Daniel Piastowski

Scenografia – Marek Oliwa, Zespół Kostiumy – Ilona Szurkowska, Sylwia Gąsiorowska, Zespół