Wersja plenerowa

Wersja na "scenach zamkniętych"

Przedstawienie w konwencji niemego kina. Akcja dzieje się w atelier fotograficznym w stylu retro. Pracujący w nim fotograf czyta w myślach widzów – klientów, by spełnić ich wszystkie życzenia, kimkolwiek są (kobietą, mężczyzną, dzieckiem). Wszystko się może zdarzyć – pojawiają się słynne postaci filmowe i baśniowe, atrakcyjne pejzaże. Dramaturgia spektaklu zakłada udział widza w przedstawieniu, który zaproszony staje się aktorem. Finezję i czar działania fotografa burzy zagadkowy asystent…

„Jeśliś sympatyczny poczujesz się dowartościowany. Ponuraka, pysznego, nadętego spotka tu zasłużony zimny prysznic… Gagi, zaskakujące zwroty akcji, gonitwy, wciąganie w wykreowany świat pantomimy przygodnych widzów. I tym razem się udało: miło jest przecież gościć choćby na chwilę w świecie burleski i slapsticku…”

Gazeta Rybnicka – Grzegorz Walczak

Scenariusz i reżyseria: Bogdan Michalewski, Marek Oliwa

Muzyka: Sidney Bechet – jazz tradycyjny

Malarstwo: Wiesław Drzewiecki

Występują: Dariusz Bronowicki, Arkadiusz Cyran, Piotr Koczapski, Bogdan Michalewski, Marek Oliwa, Jarosław Paczkowski, Justyna Piotrowska (4 osoby)

Warunki techniczne: przestrzeń sceniczna – możliwa wszędzie,  scena – min.6 x 5 m

Czas trwania – czas przygotowania do występu – 2 – 3 godz.; czas trwania zdarzenia teatralnego – 60 min w tym przedstawienie – 35 min. , happeningi – 25 min

wersja 1 – sceniczna – w charakterze niemego kabaretu satyrycznego (bale karnawałowe, kawiarnie, inne imprezy okazjonalne)

wersja 2 – plenerowa