Wersja plenerowa

Wersja na „scenach zamkniętych”

„Jerzy nieuczesany jak należy” to spektakl lalkowo – żywoplanowy. Jest to interaktywna inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. „Grzebień i szczotka”. Ideą przedstawienia jest zbudowanie sztuki z łatwo dostępnych dla każdego akcesoriów łazienkowych – „coś z niczego”.
Spektakl przedstawia w dowcipny sposób problem zbuntowanych dzieci z rodzin zastępczych i proponuje scenicznie drogę wyjścia.
Na oczach widzów, aktorzy budują scenę oraz lalki metodą „coś z niczego” prezentując instruktarz uprawiania teatru lalek.

***

Świat Spotkań z Teatrem Na Bruku w czarujący, bezpretensjonalny sposób wciąga widza w imprezę tak, iż ten rozbawiony nie zauważa, jak staje się jednym z bohaterów. Przedstawienia zaś niekonwencjonalne, wesołe, w stylu „niemego kina”, odrywają od codziennych kłopotów, szarzyzny, osamotnienia, negatywnego wpływu środowiska, w którym dzieci przebywają na co dzień.

Proponujemy formę teatru i parateatru (warsztaty, akcje), ponieważ jako suma sztuk najpełniej oddziałują na widownię. Propagują pozytywne postawy moralne i działają rozrywkowo, relaksująco, edukacyjnie, wychowawczo i kulturotwórczo.

Warunki techniczne:
przestrzeń sceniczna – możliwa wszędzie
• scena – min.4 x 3 m
• czas przygotowania do występu: 1 godz.
• nagłośnienie: komfortowe dla miejsca gry (w tym 2 CD z mikserem; 2 mikrofony bezprzewodowe na statywie)
Montaż sceny – 10 min. (pozwala w tym czasie na tzw. ustawionej scenie głównej na kontynuację programu)